Prowadzący warsztaty

urszula-rogala

Urszula Rogala


Kompozytorka, ukończyła studia kompozycji na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie oraz Podyplomowe Studia Chórmistrzostwa i Emisji Głosu w Bydgoszczy. Komponuje przede wszystkim pieśni liturgiczne, a także utwory solowe, kameralne, chóralne i orkiestrowe.

Związana z parafią oo. dominikanów na warszawskim Służewie, gdzie od kilkunastu lat dyryguje scholą i śpiewa. Obecnie prowadzi również chór parafialny w Starej Iwicznej koło Warszawy oraz Citi Poland Choir. Uczy emisji głosu w dominikańskim nowicjacie w Warszawie oraz u mniszek dominikańskich w Radoniach.

Komponuje pieśni liturgiczne, z których wiele zostało wydanych w śpiewnikach Niepojęta Trójco (tom I i II) oraz w śpiewniku karmelitańskim Chcę widzieć Boga. Dzieła jej autorstwa zostały również nagrane na płytach Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny (płyty: Duszo Chrystusowa, Marana Tha i Alle psallite). Jest jedną z założycielek Szkoły Śpiewu Liturgicznego w Warszawie, gdzie również wykłada. Prowadzi liczne warsztaty śpiewu liturgicznego w Polsce i za granicą.

wojciech-sznyk-op

Wojciech Sznyk OP


Dominikanin, absolwent filozofii na Uniwersytecie Łódzkim, teologii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie oraz Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa i Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Przed wstąpieniem do zakonu zaangażowany w Ruch Światło-Życie, odnowę charyzmatyczną, spotkania w duchu Taizé, duszpasterstwo młodzieżowe i akademickie. Prowadził schole liturgiczne, pełnił funkcję kantora oraz brał udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach muzycznych religijnych i świeckich. W latach 2016-2018 mieszkał w klasztorze w Gdańsku, gdzie pełnił funkcję kantora klasztoru i posługiwał jako duszpasterz młodzieży. Brał udział w nagraniu płyt z muzyką liturgiczną, sakralną i religijną (m.in. „Ite in mundum”, „Alma Redemptoris Mater”, „Maranatha”, „Alle psallite”, „Gaudete”, „Orationes” i „Śpij, Jezu, śpij”).

Pracownik Fundacji w latach 2015-2016, a następnie od połowy 2018 r. wicedyrektor Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego.

Obecnie liturgista klasztoru krakowskiego, koordynator Warsztatów Muzyki Niezwykłej i Szkoły Kantorów, opiekun grupy chorałowej Vigilantes i Bractwa San Clemente. Prowadzi zajęcia z Muzyki liturgicznej w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Dominikanów oraz ze śpiewów diakońskich i kapłańskich w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie. Przygotowuje materiały do nauki śpiewu liturgicznego na kanale YouTube Liturgia.pl (m.in. śpiew ewangelii, nagrania głosów do pieśni, melodii psalmów responsoryjnych oraz chorału ze śpiewników „Niepojęta Trójco”).

Zainteresowania: muzyka liturgiczna (chorał gregoriański, śpiew wielogłosowy, monodia ludowa) i emisja głosu.

rafal-maciejewski

Rafał Maciejewski


Śpiewak, nauczyciel emisji głosu, kantor, wykładowca w łódzkiej Akademii Muzycznej i w warszawskiej Szkole Śpiewu Liturgicznego. Miłośnik muzyki liturgicznej i śpiewu wielogłosowego. Prowadzi warsztaty muzyki liturgicznej w Polsce i za granicą; nagrywa psalmy, codzienną Liturgie Godzin oraz pieśni dominikańskie. Związany z parafią i klasztorem dominikanów w Łodzi. Lubi tajską kuchnię i włoskie czerwone wino.
krystian-nescior

Krystian Neścior


Kompozytor, śpiewak i kantor urodzony w Olsztynie. Doktorant Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie kompozycji prof. Zygmunta Krauze. W 2023 roku z wyróżnieniem ukończył studia magisterskie w klasie kompozycji prof. dr hab. Anny Zawadzkiej-Gołosz, natomiast w 2021 roku ukończył studia wokalne I st. w klasie śpiewu prof. dra hab. Zdzisława Madeja. W 2018 roku ukończył studia magisterskie z zakresu teologii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

W swoich poszukiwaniach twórczych koncentruje się na eksplorowaniu narracyjnego potencjału barwy dźwięku. Jego utwory są nagradzane na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach kompozytorskich, m.in.: II nagroda za „O Adonai” na chór mieszany na XII Konkursie Kompozytorskim im. F. Nowowiejskiego (Olsztyn 2023), III nagroda za „Tissage de l’infini” na orkiestrę symfoniczną na II Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. M. Karłowicza (Szczecin, 2022), III nagroda w kategorii kompozycja (dyscyplina: głos) za poemat „Niewola” na głos i fortepian na II Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. K. Szymanowskiego (Katowice, 2022), „Palimpsest” na orkiestrę smyczkową na 5. Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Kompozytorów im. Krzysztofa Pendereckiego (Kraków, 2022), III nagroda za utwór „Pezzetti di nebbia” na orkiestrę symfoniczną na XXVII Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim “2 Agosto” (Bolonia, 2021), I nagroda za „L’entourage de silence” orkiestrę smyczkową na VI Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Pendereckiego (Sopot, 2021), II nagroda za „Resonance Weather” na zespół kameralny na Konkursie Kompozytorskim „Młodzi Muzycy Młodemu Miastu 2.0” (Stalowa Wola, 2020) czy II nagroda za „Nello sfondo della vita” na marimbę i orkiestrę smyczkową na V Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Pendereckiego (Sopot, 2019). W 2021 roku został stypendystą programu COMPOSER.PL, ufundowanego dla młodych polskich kompozytorów przez Agatę Zubel i Michała Moca.

Dla Krystiana muzyka liturgiczna jest przestrzenią, w której ogniskują się jego główne zainteresowania, tj. kompozycja, śpiew, teologia, praca z ludźmi i modlitwa. Prowadzi warsztaty muzyki liturgicznej w Polsce i za granicą. W latach 2019–2023 był wykładowcą w Metropolitalnym Studium Organistowskim we Wrocławiu. Od 2022 roku jest dyrygentem chóru i orkiestry przy Bazylice Bożego Ciała w Krakowie.